Bio-country.cz » Zajímavé odkazy » Obec Hostětín

Obec Hostětín



 

Dovolujeme si Vás seznámit s neobvyklou vesnicí, která leží v malebném kraji Bílých Karpat. Obec Hostětín je známá nejen moštárnou, která vyrábí mošty v bio kvalitě, ale také svým aktivním přístupem k životnímu prostředí a ekologickými projekty v obci.

 

Obec má vlastní výtopnu na biomasu, kořenovou čističku odpadních vod, sluneční kolektory na střechách domů, speciální šetrné veřejné osvětlení a mnoho dalšího. Velice zajímavý je i projekt pasivního domu Centra Veronica. Toulání po kraji spestřují i dřevěné sochy, které jsou rozprostřeny po okolí a vede k nim i naučná stezka.

 

Pokud tedy hledáte ideální tip na výlet, obec Hostětín a prostředí Bílých Karpat vám můžeme vřele doporučit.

 

Mošty z Hostětína si můžete objednat i ve vašem eshopu zde. Ať chutnají!

 

www.hostetin.cz

 

http://hostetin.veronica.cz/

 

 

 

Moštárna

 

Moštárna - lahvování moštu

 

Obecní výtopna na biomasu

 

Pohled na obec z Jahodisek

 

Zdroj: www.hostetin.cz



Novinky

Výrobci


Biopotraviny

U nás nakoupíte biopotraviny, které vznikají bez průmyslových hnojiv a pesticidů, bez devastace krajiny, bez týrání zvířat a bez podávání antibiotik či hormonů, bez genetické modifikace (GMO FREE). Biopotraviny, které neobsahují umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti a konzistence. Tyto produkty mají svou přirozenou barvu, chuť, vůni a navíc mají jasný a dohledatelný původ.
více o biopotravinách »

Biopečivo

Nabízíme slané i sladké biopečivo z kvalitních surovin vypěstovaných na ekologické farmě, či surovin od českých a zahraničních ekozemědělců. Pro pečení je použita čerstvá celozrnná mouka, která si zachovává veškeré minerální látky, vitamíny a vlákninu a díky ní mají výrobky plnou přírodní vůni i chuť.
biopečivo »

Naši partneři:

 

Tradiční holení

www.varime-detem.cz

www.maminkam.cz

Zdravá výživa

Parfémy FAnn

Pánské košile


Mapa webu | Obchod používá systém Simplia.cz | Obchodní podmínky | Kontakt