Bio-country.cz » UNICEF » Jak pomoci

Jak pomoci


Vážení zákazníci našeho eshopu. Děkujeme Vám, že nejste lhostejní ke svému zdraví a naší matičce Zemi a dáváte přednost ekologicky čistým výrobkům a drogerii, která je šetrná k životnímu prostředí. Neměli bysme zapomínat ani na ostatní a pokud se jedná o bezbranné děti, tak dvojnásob. Pokud můžete pomoci jakoukoliv částkou, děkujeme Vám i za e-shop BIO-country.cz. POMÁHÁTE DOBRÉ VĚCI.FINANČNÍ PŘÍSPĚVKY


Veškerá činnost UNICEF je financována výhradně ze dvou hlavních zdrojů: z dobrovolných příspěvků vlád a soukromých dárců – organizací a jednotlivců.

Finanční příspěvky a sponzorské dary organizací a jednotlivců jsou nejvýznamnějším zdrojem pro financování jak dlouhodobých programů pomoci dětem, tak situací neodkladné pomoci kdekoliv ve světě. A je-li to přáním dárce, uvedeným v darovací smlouvě, může být finanční příspěvek použit i pro financování projektů na podporu dětí v ČR.

UNICEF přísně kontroluje náklady spojené s jeho programy, a proto i malá částka, kterou podpoříte činnost UNICEF, bude znamenat velkou pomoc těm nejpotřebnějším - dětem.


Z prostředků, kterými UNICEF podpoříte, bude pořízeno např.:
150 Kč
Teplá přikrývka pro 1 dítě

200 Kč Základní antibiotikum potřebné k vyléčení akutního zánětu dýchacích cest

450 Kč Iontová směs Světové zdravotnické organizace - WHO, která může zachránit život  až deseti dětem při průjmovém onemocnění

800 Kč Proočkování jednoho dítěte proti šesti hlavním infekčním onemocněním, včetně injekčních stříkaček

1000 Kč Směs UNIMIX pro 20 dětí na týden (UNIMIX je speciální směs kukuřice, cukru a oleje pro děti postižené těžkou podvýživou)

2500 Kč ORT (Orální rehydratační terapie) pro záchranu života 625 dětí postižených těžkým průjmem a dehydratací

MOŽNOSTI FINANČNÍ PODPORY:

Bankovní převodem nebo prostřednictvím SIPO - jednorázovým nebo i pravidelným příspěvkem, nebo jako
Přítel dětí UNICEF
Poštovní poukázkou
Platbou v hotovosti
Nákupem ("adopcí") panenky

Dar Českému výboru pro UNICEF je daňově odčitatelnou položkou a my Vám rádi na požádání vystavíme potvrzení o jeho přijetí.

Informace o číslech účtů, na které  můžete přispět.


PŘÍTEL DĚTÍ UNICEF


Přítelem dětí UNICEF se stanete, přispíváte-li pravidelným měsíčním příspěvkem.


Pomáhat jako přítel dětí UNICEF je jednoduché:

zadáním trvalého příkazu k úhradě ve prospěch účtu č. 123 123 123/0600 nebo účtu č. 2200022/0300, variabilní symbol 55
► prostřednictvím služby SIPO ve prospěch účtu č. 123 123 123/0600 nebo účtu č. 2200022/0300, variabilní symbol 55 - potřebujeme k tomu znát Vaše spojovací číslo, které spolu s dalšími údaji vyplníte v připojeném evidenčním formuláři.
► sdělením výše měsíčního příspěvku Vaší mzdové účetní a jeho převodem ve prospěch účtu č. 123 123 123/0600 nebo účtu č. 2200022/0300, variabilní symbol 55.
► Dáváte-li přednost platbám složenkou, zašleme Vám ji na požádání poštou.
Vaše rozhodnutí můžete kdykoliv změnit nebo zrušit.

Abychom mohli snáze identifikovat Vaše příspěvky a informovat Vás, jak se nám daří pomáhat dětem, vyplňte laskavě jednoduchý evidenční formulář a odešlete nám jej - přímo pomocí odkliku dole na formuláři, nebo faxem, poštou či e-mailem.

Vaše údaje zůstanou v souladu se zákonem ve vlastnictví UNICEF a budou sloužit pouze pro kontakt s Vámi.

Váš dar Českému výboru pro UNICEF je daňově odčitatelnou položkou a my Vám rádi na požádání vystavíme potvrzení o jeho přijetí.

Podrobnější informace o projektu Přátelé dětí UNICEF

Evidenční formulář pro Přátele dětí UNICEF

 

BANKOVNÍ PŘEVOD


Váš jednorázový (nebo i pravidelný příspěvek, zasílaný čtvrtletně, pololetně či ročně) je možno převést bankovním převodem nebo prostřednictvím SIPO na bankovní účet Českého výboru pro UNICEF:

2200022/0300 (ČSOB, a.s., Arbesovo nám. 7, Praha 5)
variabilní symbol 9 *

Váš dar Českému výboru pro UNICEF je daňově odčitatelnou položkou a my Vám rádi na požádání vystavíme potvrzení o jeho přijetí.

V případě Vašeho zájmu Vás rádi budeme informovat o možnostech pravidelných příspěvků a jejich užití.

*  Poznámka:
► Variabilní symbol 9 je určen pro individuální dary ve prospěch programů UNICEF všeobecně, finanční prostředky z něho odeslané jsou  určeny na programovou pomoc UNICEF bez udání oblasti pomoci a jako takové jsou v pravidelných intervalech odváděny na účet našeho ústředí, odkud je konkrétní pomoc financována.
► Pro pravidelné měsíční přispěvatele, kteří se u nás zaregistrují jako Přátelé dětí UNICEF, je určen účet
č. 123 123 123/0600 nebo účet č. 2200022/0300, variabilní symbol 55
► Máte-li zájem přispět na konkrétní programovou oblast, informujte se v rubrice KONTAKT o dalších číslech účtů/variabilních symbolech, určených pro konkrétní programovou pomoc.


NÁKUP PO INTERNETU (E-SHOP)

V našem internetovém obchodu jsme pro Vás připravili širokou nabídku z celého sortimentu zboží UNICEF.


Okamžitě si můžete objednat:

• nádherná celoroční blahopřání s motivy květin, přírody i pro každou příležitost (v průběhu celého roku z nabídky veškerých blahopřání, které máme na skladě. Vždy cca od února je do e-shopu zařazováno nové zboží z nabídky katalogu JARO-LÉTO na příslušný kalendářní rok)

vánoční zboží - vkusná blahopřání, pohledy a novoročenky, vánoční svíčky, ozdoby, balicí papíry a dárkové jmenovky z aktuální Vánoční kolekce (nová kolekce na příslušný rok je do nabídky e-shopu zařazována vždy cca v srpnu)

aktuální kalendáře a diáře (jsou součástí vánoční nabídky)

další zboží a dárky - psací potřeby, hračky, hrnky, puzzle, trička a další zboží dárkového charakteru (celoročně)

Z bohaté nabídky našeho e-obchodu si jistě vyberete.ADOPTUJTE PANENKU


"Adopcí" panenky za symbolickou částku 600 Kč zachráníte 1 dítě v rozvojových zemích před smrtí z důvodu některé z dětských smrtelných nemocí.

Svým  zapojením do projektu PANENKA Českého výboru pro UNICEF podpoříte celosvětové programy očkování UNICEF.

Podrobnější informace o účasti v projektu PANENKA

Dar Českému výboru pro UNICEF je daňově odčitatelnou položkou a my Vám rádi na požádání vystavíme potvrzení o jeho přijetí.

 

BLAHOPŘÁNÍ A DALŠÍ ZBOŽÍ UNICEF


JSOU MILIONY DŮVODŮ, PROČ KUPOVAT ZBOŽÍ UNICEF – A ZA KAŽDÝM Z NICH JE DÍTĚ!

Víte, že každá pohlednice, blahopřání či dárek UNICEF, které zakoupíte, pomůže zachránit život dítěte? Výtěžek z prodeje zboží UNICEF slouží k financování celosvětových programů UNICEF na pomoc znevýhodněným dětem ve světě, které bez naší pomoci nemají šanci dožít se dospělosti, nemohou navštěvovat školu, jsou vystaveny jen těžko představitelnému vykořis?ování.

O pohlednicích UNICEF
Prodej pohlednic a blahopřání UNICEF je s touto organizací spojen téměř od počátku jejího vzniku a zároveň se úzce váže k naší republice. Motivem první pohlednice UNICEF, vydané v roce 1949, byl totiž shodou okolností obrázek české holčičky Jitky Samkové, která jej namalovala jako poděkování za pomoc, kterou UNICEF poskytl dětem po skončení druhé světové války (obrázek Jitky Samkové je součástí tohoto textu).

Pohlednice a blahopřání UNICEF se prodávají po celém světě již přes 50 let a jsou velice oblíbené nejen pro svoji vysokou estetickou hodnotu, ale také pro účel, jemuž zisk z jejich prodeje slouží. V České republice se jich každým rokem prodá několik set tisíc. Je v moci nás všech, kteří nejsme lhostejní k životům druhých, aby zisk z jejich prodeje, a tudíž i možnost pomáhat dětem, byly ještě vyšší.

Sortiment zboží UNICEF - jak a kde můžete v ČR nakupovat
Sortiment zboží UNICEF byl postupně rozšířen, a tak si zákazníci kromě nádherných pohlednic a blahopřání mohou zakoupit i různé předměty dárkového charakteru (kapesní diáře, kalendáře, alba, dopisní papíry,  puzzle, hrnečky, trička apod.), a to buď:

zásilkovým prodejem na dobírku na základě objednávky podle nabídky dvou každoročně tištěných katalogů zboží UNICEF (Katalog Jaro – Léto 2005 s celoroční nabídkou blahopřání s krásnými květinovými, přírodními a multikulturními motivy a dalšího zboží UNICEF, anebo Vánoční katalog, který je pro Vás připraven vždy cca od září),

zásilkovým prodejem na dobírku podle Vaší objednávky blahopřání a dalšího zboží UNICEF v našem e-shopu na této internetové stránce (v nabídce e-shopu celoročně naleznete veškeré zboží UNICEF, které máme na skladě, zboží z aktuální nabídky JARO - LÉTO na příslušný rok je do e-shopu zařazováno cca v únoru, z aktuálního vánočního katalogu cca v srpnu),

• nákupem v prodejnách a prodejních místech UNICEF


VAŠÍM NÁKUPEM ZBOŽÍ UNICEF UDĚLÁTE RADOST HNED DVAKRÁT:
tomu, kdo od Vás krásnou pohlednici nebo dárek dostane, a dítěti, jemuž Váš nákup pomůže být zdravým, chodit do školy, a mít tak naději na lepší budoucnost.

· Váš nákup ve výši 130 Kč může zajistit koupi jedné moskytiéry napuštěné insekticidem na ochranu rodin před malárií

· Váš nákup ve výši 600 Kč může zajistit proočkování 1 dítěte proti 6 hlavním dětským smrtelným nemocem (spalničky, záškrt, tuberkulóza, černý kašel, tetanus, dětská obrna).

· Za Váš nákup v hodnotě 1200 Kč lze pořídit učební pomůcky pro 1 třídu (32 dětí).

 

Zdroj: www.unicef.cz

 


Mapa webu | Obchod používá systém Simplia.cz | Obchodní podmínky | Kontakt | Mobilní verze