Bio-country.cz » RECEPTY » Lahodné pohankové palačinky

Lahodné pohankové palačinky 

2 porce

 

Ingredience:

pohanková mouka

mléko

1 vejce

1/4 lžičky soli

olej

 

Postup:

Z uvedených surovin připravíme řidší těsto, ze kterého na trošce oleje na pánvi nebo lívanečníku smažíme dozlatova palačinky.


NÁPLŇ:  sladká variace

Džem nebo ovoce, které máte rádi, smícháme se zakysanou smetanou, rozinkami, skořicí a dosladíme jablečným moštem, medem nebo třtinovým cukrem.

 

TIP: Místo palačinek si můžeme uvařit pohanku a připravit pohankový salát.


Pohankový salát

 

Ingredience:

hrnek loupaných pohankových krup

ovoce

skořice

rozinky

jablečný mošt

med

zakysaná smetana nebo bílý jogurt

citron

slunečnicové semínko

 

Postup:

Pohanku 2x propláchneme, zalijeme studenou vodou v poměru 1:2 (pohanka:voda), osolíme 1/2 lžičkou soli a bez míchání vaříme 5 minut, odstavíme a necháme dojít pod pokličkou

Po vychladnutí smícháme s ovocem, tvarohem nebo bílým jogurtem, skořicí, rozinkami, dochutíme cukrem nebo medem a citrónovou šťávou.

 

TIP: Jako "třešničku na dortu" nebo na stůl pro očekávanou návštěvu opražíme na sucho na pánvi slunečnicová semínka. Během pražení stále mícháme a hlídáme aby se nepřipálila.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Nebojte se vařit bio. Vydal: PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, Šumperk 2006.Novinky

Výrobci


Biopotraviny

U nás nakoupíte biopotraviny, které vznikají bez průmyslových hnojiv a pesticidů, bez devastace krajiny, bez týrání zvířat a bez podávání antibiotik či hormonů, bez genetické modifikace (GMO FREE). Biopotraviny, které neobsahují umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti a konzistence. Tyto produkty mají svou přirozenou barvu, chuť, vůni a navíc mají jasný a dohledatelný původ.
více o biopotravinách »

Biopečivo

Nabízíme slané i sladké biopečivo z kvalitních surovin vypěstovaných na ekologické farmě, či surovin od českých a zahraničních ekozemědělců. Pro pečení je použita čerstvá celozrnná mouka, která si zachovává veškeré minerální látky, vitamíny a vlákninu a díky ní mají výrobky plnou přírodní vůni i chuť.
biopečivo »

Naši partneři:

 

Tradiční holení

www.varime-detem.cz

www.maminkam.cz

Zdravá výživa

Parfémy FAnn

Pánské košile


Mapa webu | Obchod používá systém Simplia.cz | Obchodní podmínky | Kontakt