Bio-country.cz » O potravinách » Kamut ®

Kamut ®


Kamut... prapůvodní obilí...


 

Kamut je prastará původní obilovina, o jejímž původu existuje několik teorií. Traduje se například, že zrnka kamutu byla nalezena v roce 1949 v hrobce v egyptském Dashare. Do Egypta měl být kamut dovezen ve starověku Římany a poté se v malém udržoval mezi místními zemědělci až do svého "znovuobjevení" v polovině 20. století.

 

Jiné informace nasvědčují tomu, že stopy kamutu vedou až k Noemově arše. Někteří turečtí zemědělci tuto plodinu znají a stále pěstují a nazávají ji obilím prorokovým (Noemovým), což nasvědčuje tomu, že Noe mohl kamut mít ve své arše.

 

S moderním pěstováním této obiloviny se započalo až v 80. letech 20. století, kdy byla uvedena na trh pod značkou Kamut (což znamená ve staroegyptštině pšenice). Její pěstování a distribuce jsou tak proti zneužítí a případnému křížení s jinými druhy obilí chráněny registrovanou značkou Kamut ® .

 

Kamut ® je prapůvodní druh pšenice, který na rozdíl od jiných druhů obilí neprošel procesem hybridace či genetických úprav. Díky tomu, že pěstování nebylo dotčeno moderními zemědělskými postupy, zachoval si kamut původní vlastnosti a vysoký obsah živin.

 

Přednosti Kamutu ® :

  • je pěstován výhradně v podmínkách certifikovaného ekologického zemědělství, vždy je tedy v BIO kvalitě
  • není kontaminovaný jakýmkoliv typem moderní pšenice, je bez obsahu GMO
  • farmáři dostávají za své obilí spravedlivou cenu
  • má mimořádně vysoký obsah selenu, mnohem více, než běžné druhy obilovin
  • má také vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, zinku a hořčíku

 

 Článek se týká produktů:


Novinky

Výrobci


Biopotraviny

U nás nakoupíte biopotraviny, které vznikají bez průmyslových hnojiv a pesticidů, bez devastace krajiny, bez týrání zvířat a bez podávání antibiotik či hormonů, bez genetické modifikace (GMO FREE). Biopotraviny, které neobsahují umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti a konzistence. Tyto produkty mají svou přirozenou barvu, chuť, vůni a navíc mají jasný a dohledatelný původ.
více o biopotravinách »

Biopečivo

Nabízíme slané i sladké biopečivo z kvalitních surovin vypěstovaných na ekologické farmě, či surovin od českých a zahraničních ekozemědělců. Pro pečení je použita čerstvá celozrnná mouka, která si zachovává veškeré minerální látky, vitamíny a vlákninu a díky ní mají výrobky plnou přírodní vůni i chuť.
biopečivo »

Naši partneři:

 

Tradiční holení

www.varime-detem.cz

www.maminkam.cz

Zdravá výživa

Parfémy FAnn

Pánské košile


Mapa webu | Obchod používá systém Simplia.cz | Obchodní podmínky | Kontakt