Bio-country.cz » Přílohy » Luštěniny » Hrách římský cizrna BIO

Country Life

Country Life - Hrách římský cizrna BIO

500 g


Cena: 42 Kč
Balení: 500 g

výrobce: Country Life

Popis

 

500 g

Sleva 20%

 

Díky svým významným terapeutickým vlastnostem je cizrna potravinou vhodnou pro lidi žijící v současném uspěchaném světě. Dodává tělu mnoho energie a je zdrojem nejdůležitějších živin. Pomáhá snižovat cholesterol, předcházet zácpě a posilovat nervovou soustavu.

Cizrna se doporučuje zvláště těm, kdo trpí stresem a depresí. Tato luštěnina je ideální pro těhotné ženy, protože je bohatá na kyselinu listovou, která chrání plod před vrozenými vadami nervové soustavy. Vláknina v cizrně přirozeným způsobem stimuluje peristaltiku střev a posouvá stolici dolní částí trávicího traktu.

 

Složení: Hrách římský cizrna, produkt kontrolovaného ekologického zemědělství

 

Návod k přípravě: Nejběžnější způsob přípravy cizrny je vařením. Vařená cizrna se může použít do polévek a jako příloha, dá se kombinovat s rýží.

 

Kalorická hodnota/energie (na 100g): 1525 kJ/364 kcal. Bílkoviny: 19,3 g. Sacharidy: 60,7 g. Tuky: 6,0 g. Vláknina: 17,4 g. Popř. jiné (cholesterol, vitaminy apod.): Sodík 0,024 g

 

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %


Alergeny: Baleno v prostředí, kde se zpracovávají i lepkové obiloviny

 

 

RECEPTY: Cizrna s rajčaty, lilkem a cuketou

 

Ingredience:

200 g cizrny,
400 g konzervovaných rajčat,
1 lilek,
2 menší cukety,
1 zelená paprika,
1 malá cibule,
2 stroužky česneku,
Solčanka,
rozpuštěné máslo

 

Postup:

Cizrnu namočíme přes noc do studené vody. Další den ji v nové vodě uvaříme doměkka, nejlépe v tlakovém hrnci. Do pekáčku rozprostřeme poloviční množství cizrny, posypeme Solčankou a na to rozložíme 200 g rajčat, jednu cuketu a polovinu lilku nakrájeného na kostičky. Posypeme polovinou jemně nakrájené cibule, pokrájeným stroužkem česneku a Solčankou. Na to opět vrstvu cizrny a opakujeme druhou polovinu zeleniny. Vše zalijeme asi 150 ml rozpuštěného másla a dáme péci do trouby vyhřáté na 180 °C na 30 minut.

 

 

 

 


Novinky

Výrobci


Biopotraviny

U nás nakoupíte biopotraviny, které vznikají bez průmyslových hnojiv a pesticidů, bez devastace krajiny, bez týrání zvířat a bez podávání antibiotik či hormonů, bez genetické modifikace (GMO FREE). Biopotraviny, které neobsahují umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti a konzistence. Tyto produkty mají svou přirozenou barvu, chuť, vůni a navíc mají jasný a dohledatelný původ.
více o biopotravinách »

Biopečivo

Nabízíme slané i sladké biopečivo z kvalitních surovin vypěstovaných na ekologické farmě, či surovin od českých a zahraničních ekozemědělců. Pro pečení je použita čerstvá celozrnná mouka, která si zachovává veškeré minerální látky, vitamíny a vlákninu a díky ní mají výrobky plnou přírodní vůni i chuť.
biopečivo »

Naši partneři:

 

Tradiční holení

www.varime-detem.cz

www.maminkam.cz

Zdravá výživa

Parfémy FAnn

Pánské košile


Mapa webu | Obchod používá systém Simplia.cz | Obchodní podmínky | Kontakt