Bio-country.cz » Nápoje » Syrovátka sušená

Syrovátka sušená


Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů a tvarohu. Je to žlutozelená kapalina, která obsahuje mnoho kvalitních, lehce stravitelných bílkovin, uhlovodanů, vitamínů (B1, B2, B6, B12, E a C) a mléčný cukr.

 

Stará legenda praví, že sýr byl „vynalezen“ neznámým arabským nomádem. Říká se, že měl měch naplněný mlékem, aby vydržel cestu na koni přes poušť. Po několika hodinách zastavil, aby uhasil žízeň, ale zjistil, že se mléko srazilo na bledou vodovou tekutinu a pevné bílé hrudky. Protože byl měch vyroben ze žaludku mladého zvířete, obsahujícím srážecí enzym rennin, rozdělilo se mléko působením renninu, horkého slunce a houpavými pohyby koně na sýřeninu (pevné hrudky) a syrovátku (vodová tekutina).

 

Syrovátka obsahuje důležitou bílkovinu laktoferin, schopnou vázat a transportovat železo. Zvyšuje absorpci železa a není příčinou kojenecké zácpy. Má také antioxidační a protirakovinotvorné účinky a zvyšuje obranyschopnost organismu. Laktoferin je také považován za hlavní faktor odolnosti vůči nemocem prsní žlázy. 

 

 Cena od do

Řadit podle: názvu ceny


Novinky

Výrobci


Biopotraviny

U nás nakoupíte biopotraviny, které vznikají bez průmyslových hnojiv a pesticidů, bez devastace krajiny, bez týrání zvířat a bez podávání antibiotik či hormonů, bez genetické modifikace (GMO FREE). Biopotraviny, které neobsahují umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti a konzistence. Tyto produkty mají svou přirozenou barvu, chuť, vůni a navíc mají jasný a dohledatelný původ.
více o biopotravinách »

Biopečivo

Nabízíme slané i sladké biopečivo z kvalitních surovin vypěstovaných na ekologické farmě, či surovin od českých a zahraničních ekozemědělců. Pro pečení je použita čerstvá celozrnná mouka, která si zachovává veškeré minerální látky, vitamíny a vlákninu a díky ní mají výrobky plnou přírodní vůni i chuť.
biopečivo »

Naši partneři:

 

Tradiční holení

www.varime-detem.cz

www.maminkam.cz

Zdravá výživa

Parfémy FAnn

Pánské košile


Mapa webu | Obchod používá systém Simplia.cz | Obchodní podmínky | Kontakt