Bio-country.cz » GASTRO balení » Obiloviny » Kamut ® zrno BIO 25 kg

Country Life

Country Life - Kamut ® zrno BIO 25 kg


Cena: 2 948 Kč

výrobce: Country Life

Popis

 

BIO certifikace

25 kg

Kamut ® zrno BIO představuje výbornou alternativu veškerých pekárenských výrobků, při jejichž přípravě se užívá běžná pšenice. Oproti pšenici vynikají zrna kamutu dvojnásobnou velikostí a vyšším obsahem živin.

Kamut má mimořádně vysoký obsah selenu, nenasycených mastných kyselin, zinku a hořčíku. Vědecký výzkum vypracovaný International Food Allergy Association (IFAA) dospěl k závěru, že pro většinu lidí, kteří jsou přecitlivělí na běžnou pšenici, může být kamut vynikající náhražkou. Pěstování této obiloviny je proti zneužití a možnému křížení s jinými druhy obilí chráněno registrovanou značkou Kamut®.

 

Složení: Kamut (druh pšenice), produkt kontrolovaného ekologického zemědělství

 

Návod k přípravě: Zrna kamutu můžete vařit v tlakovém (nebo pomalém) hrnci, umlít na čerstvou mouku a používat na přípravu prvotřídního chleba, pečiva a nekvašených placek (smícháním s vodou a rychlým opečením z obou stran na pánvi s nepřilnavým povrchem). Uvařené zrno (do rozpuku) můžete konzumovat přímo či je využít k výrobě pomazánek, karbanátků apod.

 

Kalorická hodnota/energie (na 100g): 1411 kJ/337 kcal. Bílkoviny: 14,2 g. Sacharidy: 70,4 g (z toho cukry 8,19 g). Tuky: 2,2 g (z toho nasycené mastné kyseliny 0,19 g). Vláknina: 9,1 g. Popř. jiné (cholesterol, vitaminy apod.): Sodík 0,006 g, hořčík 134 mg (44,7% DDD), zinek 3,9 mg (24,5% DDD), selen 69 µg.

 

Skladování: Skladujte při teplotě do 25°C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %


Alergeny: Lepek

 


Novinky

Výrobci


Biopotraviny

U nás nakoupíte biopotraviny, které vznikají bez průmyslových hnojiv a pesticidů, bez devastace krajiny, bez týrání zvířat a bez podávání antibiotik či hormonů, bez genetické modifikace (GMO FREE). Biopotraviny, které neobsahují umělá ochucovadla, barviva ani zlepšovadla vůně, chuti a konzistence. Tyto produkty mají svou přirozenou barvu, chuť, vůni a navíc mají jasný a dohledatelný původ.
více o biopotravinách »

Biopečivo

Nabízíme slané i sladké biopečivo z kvalitních surovin vypěstovaných na ekologické farmě, či surovin od českých a zahraničních ekozemědělců. Pro pečení je použita čerstvá celozrnná mouka, která si zachovává veškeré minerální látky, vitamíny a vlákninu a díky ní mají výrobky plnou přírodní vůni i chuť.
biopečivo »

Naši partneři:

 

Tradiční holení

www.varime-detem.cz

www.maminkam.cz

Zdravá výživa

Parfémy FAnn

Pánské košile


Mapa webu | Obchod používá systém Simplia.cz | Obchodní podmínky | Kontakt